Pazartesi, Mart 30, 2020

Gece postası.(ve Kartpostal Mimi)

Mutlak tembellik de bir evreymiş. Bugün biraz spor yaptım. Hafif bir şeyler. Yoga pilates karışımı. Tabii ki bedenim bana teşekkür etti. Sonra koca bir tencere (kazan?) kapuska pişirdim, pırasalı. Kaç gün rahatım. Yemekten sonra da iki tane kart postalımsı bir şeyler çizdim, televizyonu kapatıp. Çok keyifliydi. Çok basit şeyler. Ama dünyayı unutturmaya yetti.

Sabah kardeşim ve yeğenlerimle görüntülü görüştük. Bugün büyüğün doğumgünüydü. O kadar özledim ki onlara sarılıp öpmeyi. Küçük de kameradan bana yeni gelen dergilerini gösterdi. Onları böyle görünce çocuk yapmadığıma çok hayıflanıyorum. Hayatımın hatası. Yapsaydım da hayatımın hatası olacaktı. Hiçbirinden baba olmazdı. Eski terapistim benden çok iyi bir anne olacağından emin olduğunu söylemişti bir keresinde. Şu an o sözünü hatırlamak biraz avutabiliyor. Keşke otuz sene geriye gidebilsem bugünkü aklımla. İlişkilerim çok farklı olurdu. Neyse. Kapatıyorum bu konuyu.

Yeğenimden sonra, sporun arasında uzaktaki bir akrabam aradı. Kısacık konuştuk. Onlarda da durum aynıymış. Evden eğitim filan.

Ah. Spordan sonra Jamaika ile ilgili bir program izledim. İçim kıyıldı ama bir yandan da iyi geldi. Dün de tarım yapanları izlemiştim uzun uzun. Süt reçeli ve lahana turşusu yaptılar, kendi ineklerinin sütünden ve bahçedeki lahanalarından. Bahçemde lahana yetişse, ben ağlarım herhalde. Nasıl bir mucize... Toprağa ufacık bir tohum ekiyorsun. Su veriyorsun, lahana çıkıyor, havuç çıkıyor, kabak çıkıyor.

Arada bir balkona çıkıyorum. Şallara yün atkılara sarılıp. Temiz hava iyi geliyor. Günler böyle geçiyor.

Sonradan not: Sadece C.'nin fikrinden yola çıkarak, isteyen okuruma elektronik ortamda kartpostal yollayabilirim, arkasına kişiselleştirilmiş bir not iliştirerek. Bunun için tek yapman gereken, elektronik posta adresini yorum kısmına bırakmak. Sen de bana kartpostal hazırlayıp göndermek istersen, bayram olur!Yorumunu yayınlamam ve elektronik posta adresini de saklamam.

9 yorum :

 1. Bi'şi diycem! Kartpostal hazırlamaya, sonra arkasına bişeyler çiziktirip bana atmaya ne dersin? Ben de aynısını yapmak istiyorum sana. Postacıları da gereksiz yormamak için online ulaştıralım mı? <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay şahane fikir! Yapalım. Önlü arkalı yapayım. Arkasına da yazayım el yazımla. Hem daha fazla kartpostal yapmak için bahane de olur.

   Başka katılmak isteyen okurum varsa bu kartpostal değiş tokuşuna, bu yazının altına yorum atsın, bir de istediği bir email adresini. Yazıya da ekleyeyim bunu dur. Emailli yorumu yayınlamayacağım elbet.

   Sil
  2. <3 hem de senin elinden!!! çıktısını alırım ki (printer olsa)

   Sil
  3. Yolladım bile. Az önce :) Posta kutuna bir bak.

   Sil
 2. Ah ne güzel bir yazı ve mim. Özlemlerle dolu zamanlar geçiriyoruz. Çocuk konusunda kendinize yüklenmeyin bence. Belki bir sonraki hayatımızda bunu deneyimleyeceğizdir kimbilir :)
  Bu arada saksıda pembe renkli ve ince kabuklu domates, frenk soğanı, fesleğen ve maydanoz yetiştiriyorum. O minikcik cılız dalların topraktan sarılmak istercesine çıkışları yok mu.. harika bir duygu. Elinize sağlık çizimler için. :) <3 Hemen takibe alıyorum sizi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Momentos sizi burada görmek ne güzel! Frenk soğanı tohumunu nereden buldunuz? Bayılırım. Ben de ekeyim bu sene bulabilirsem.
   Teşekkürler. Ben de sizi yan tarafa eklemek istiyorum.

   Sil
  2. Açıkçası buralarda da vardır ama ben bulamamıştım köydeyken.. arkadaşım da yurt dışından getirmişti. Sonra da çiçeklerindeki tohumları da biriktirdim ve çoğalttım.. ihtiyaç olunca hemen saksıdan yeteri kadar kesip kullanıyorum, hooop tekrar çıkıyorlar :)) gönderebilirim isterseniz postayla (tam da konumuz kartpostalken) :))

   Sil
  3. Ben bir araştırayım şu günler geçtikten sonra, bulamazsam sizden rica ederim. Çok teşekkürler, şimdiden heyecanlandım.

   Sil
  4. Tamam mutlaka haber verin.. :)) heyecanınıza ortak olayım <3

   Sil