Salı, Eylül 10, 2019

Masal ve şurup

Termometre 24 dereceyi gösteriyor, saat 22:24. Tahmin et neredeyim? Ahah. Bugün gün içinde çok kahve içtim o yüzden şimdi yemek sonrası Yogi'nin uyku çayını yudumluyorum. Temiz bir uyku çekmek niyetim. Derin. Belki göz bandıyla bile uyurum bu uğurda.

Yarın sipariş ettiğim elektrikli süpürge gelecek. Evet. Bir de onu aldım ama lazımdı.  İlk başta sessiz ve şarjlı bir model için arayışa çıktım fakat en sonunda ne olduysa bunu seçtim. Sanırım 80 desibel. Pek sessiz sayılmaz. Yarın göreceğiz.

Bugün kardeşimle konuştum. Ona, bir gün, hayalimin, kuklalarına masal yazmak olduğunu itiraf ettim. Açıkçası nasıl karşılayacağını kestiremiyordum. Geçmişte, bu türden, onun da lehine olan tekliflere nazlandığına çok şahit oldum. Ama bu sefer nazlanmadı. Aksine. İstekli gibi geldi sesi. İçim ısındı. Çünkü bunun çok başka sebepleri olsa da benim yazdığıma asgari bir güven duyduğu anlamına da geliyor. Bir de, bir öykümü yarışmaya gönderdim diyince, heyecanlanmasına sevindim.

Aslında masal yazma fikri sinsi sinsi girdi aklıma. Zaten sırada roman var. İlerisi için düşünüyorum. Roman bittikten sonra.

Şu sıralar roman dik bir yokuşun başında. Gitmiyor. Bugün de uğraştım. I-ıh.

Aslında niyetim, artık atölyeleri filan rafa kaldırıp, bildiklerimle yazmaya devam etmekti. Fakat dayanamadım. Yeni bir atölyeye yazıldım. Ekim'in ortasında başlayacak.

Terry Pratchett'da istikrarlı ilerlemeye devam. Aslında atölyeler öğretici oluyor ama en büyük eksiğim okumak. Yani üstüne yazacak kağıdım olmasa bu kadar önemli olmaz. Çözebilmeliyim bu işi. Eskiden olduğu gibi bir kitap kurdu olabilsem yeniden. O zaman gör sen benim yazılarımı. Okuma iştahını açmak için bir şurup yok mudur?

4 yorum :

 1. Selam günlük rutini değiştir. Kendini ödüllendir.Yazılarını özledim. Görünce hoşuma gidiyor. Bana enerji veriyor.Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Masal, ne kadar da çok yakışır sana. Çok merak ettim kuklaları. Kardeşin Bodrum'daydı di mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Şimdilik sadece Midas'ın Kulakları'nı oynadılar. Evet Bodrum'da :)

   Sil