Salı, Temmuz 09, 2019

Yorum, dil dersi, tablet.

Hepsi üst üste arka arkaya  geldi. Neredeyse beş saniye arayla. Sevincimi doya doya yaşayamadım.

Bir baktım bana yeni yorum gelmiş. Yeni yorumlar onca sene sonra hala kalbimi hoplatır. Sonra bir daha baktım, yorumun altında bir mail. Dün başvurduğum dil öğretme sitesinden, tebrikler diyor. Kabul edilmişim!  (Bakalım nasıl olacak? Birinci dersten sonra öğrenciler benimle devam etmek isteyecek mi?) Aman demeye kalmadan bu sefer de kapı çaldı. Sürat kargo. Tabletimi getirmiş. Bir sevinç, bir coşku. Artık her şeyim tamam. Hemen açtım ama çalıştırması çok kolay olmadı. İllustrator'u daha önce hiç kullanmadım. Fakat farklı çizim programları kullandım. Photoshop'la biraz deneyimim de var. Mantığını biliyorum. Neyin nerede olduğunu bilmiyorum sadece. Biraz da pratik gerek. Bu saate kadar başındaydım. Ara ara kalkıyorum ama bunalınca. Çünkü hiçbir şey bilmeyip kendi başına çözmek isteyince bunaltabiliyor. Sileyim diyorum yazıyor mesela. Abarttım biraz ama. Durum şimdilik bu. Ben daha kolay alışırım sanıyordum. Geldi mi şıp diye kafamdakileri ekrana geçerim. Nerde...Yamuk bir çizgi çekene kadar göbeğim çatladı. Ama tam benlikmiş. Ohooo neler neler yaparım ben şimdi. Keşke hızla hakim olsam.

Perşembe günü dil sitesinin online semineri var. Onu dinleyeceğim. Günde bir saat bana ideal. Hem yeni insanlarla tanışacağım hem de çalışacağım. Tutturabilirsem şahane olur. Kalan zamanda da roman, çizim ve satranç. Spor. Ailevi sorumluluklar. Sosyallik. Zamanım oldukça doluyor.

Bugün hava da bunaltıcıydı. Yağış geliyormuş perşembeden sonra, iyi olur bence. Şimdi gidip biraz illustratoru kurcalayayım.


9 yorum :

 1. Kolay gelsin küçük Joe. Benzer ihtiyaçlar içindeymişiz. Ben de internetten ders verebilmek için küçük bir tablet arayışı içindeyim. Acaba aynı siteye mi üyeyiz? Özelden yazıcam hangi site olduğunu:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Blugagenda . Özel mesajın hala gelmedi. Bu arada tablet yerine laptop işini görürse sana bir teklifim olacak. Özelden konuşalım :)

   Sil
 2. Yaaa ne sevindim, bayılıyorum yepisyeni heyecanlı şeyler okumaya/yaşanmış olmasına... Tablet pratiğin geliştiği zaman müthiş zevk alacaksın, biliyorum ve bu harika bişiy <3<3<3 Heyecan duyuyorum taaaa burdan ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün biraz daha iyiyim ve bağımlılık yaptı Ecehan. Ne olacak bu işin sonu bilmiyorum :) <3 <3 <3

   Sil
 3. İlk cümledeki "hepsi üstüste geldi" kısmına neden olumsuz yaklaştım, ben de onu düşünüyorum, halbuki herşey üstüste güzel gelmiş, sevinçler katlanarak artmış ;) Dilbilimsel mi psikolojik mi şimdi bu durum?!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilbilimsel, ifade bozukluğu. Arka arkaya demem gerekirdi, üst üste olumsuz olaylar için kullanılır, arka arkaya nispeten daha nötr.

   Sil
 4. inanamıyorum, bu vakte kadar neden hiç fransızca dersler vermeyi düşünmedin acaba? bence senden çok faydalanacak öğrencilerin 🌹illustrator öğrenmek için sabahın 5'inde kalkıp ÖSS çalışır gibi çalışan bir arkadaşım vardı. galiba kendisi Amerika'da şu an 🤔

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. verdim verdim, sonra çok sıkıldım Istanbul'un dört köşesine koşturmaktan. Ders vermekten de sıkıldım. Bıraktım. Ama beni kendime getiren bir şeydi bu ders vermeler, çok iyi gelmişti. Tam olarak bloga başladığım sene başladım ders vermelere. Ne bereketli seneydi.
   İllustrator yeni tutkum, sabahın beşinde kalkılır. Net.

   Sil
 5. Kolay gelsin. illüstrasyon benim de ilgim çekiyor. Umarım başarılı olursunuz. Bu arada bloguma da beklerim https://hayatbirhatira.blogspot.com/ :)

  YanıtlaSil