Perşembe, Nisan 25, 2019

Yeni diyet, yeni umutlar.

Pilavsız bir akşam yemeğinden sonra enerjik bir merhaba okurum. Şimdi bu ne demek diye aynı cümleyi ikinci defa okuma lütfen. Pilav denen karbonhidratın yemekten sonra beynimi uyuşturduğunu anlayınca, biraz eteklerim tutuştu. Yokluğunda çok farklı hissediyorum, pilavın. Çok ama çok fark ediyor. Bugün gittiğim diyetisyen hipoglisemi olabilir dedi. Cuma günü kan tahlili yapılınca ortaya çıkacak. Şu an hiç alışık olmadığım bir hafiflik var üstümde. Sanki saat akşam yemeği sonrası değil. Sanki güpegündüz. Uyku moduna geçmedim. Hala iş yapabilecek durumdayım.

Bu arada bol bol romana çalıştım. Olayların tarihçesini yeniden yazdım. Tam bitmedi. Ama Cuma'ya kadar biter. Sonraki hafta yeni bir plan ve yeni bir bölüm yazmayı tasarlıyorum. Yani bu hafta hiçbir metin göndermiyorum. Sonraki haftalardan itibaren de durmuyorum. Her hafta yeni bir bölüm yazıp sınıfta okumak istiyorum.

Evet bugünün olayı diyetti. Gittim yeniden alışveriş yaptım.

--------

Az önce de yarın sabah için mısır ekmeği.

Dün Kunegond'la buluşup sahilde yürüdük. Baya bir yürüdük, döndük geldik benim evin oralara. Nasıl yorulmuşsam. Bir salata yapıp yedim. Ve saat yedi gibi yattım akşam. Niyetim bir saat dinlenmekti. Gözümü açtığımda saat sabahın 3 üne geliyordu. Dün öyle çok uyudum.

---------

Ertesi gün oldu. Gündemimde diyet var ve yemek sonrası enerjik olma hali. Kendimi çok gençleşmiş hissediyorum. Demek ki son yıllarda hep böyleymişim ve normalim olmuş. Çok tuhafıma gidiyor yemekten sonra hayatla arama bir duvarın girmemesi. Şu an gidip bisiklete binebilirim mesela. Ya da gidip dağınık bir odayı toplayabilirim. O yüzden işlerim bitmiyordu. Yemekten sonra enerjimin yerine gelmesi bir saat kadar sürüyordu.

Bu arada mısır ekmeği nefis oldu. İçine biraz zeytinyağı ekledim ki diyette eminim yoktu ama o kadar çatlak su kaçırmaz diyeceğiz. Yine de küçücük bir kare yedim.

Canım gidip iş görmek istiyor. Eski alışkanlıkla gelip serildim yine bir saat. Bir sağlık makalesi okudum. Önemliydi. Değişim rüzgarları mı esiyor ne, yeni bir milat? Bir de yeniden kitap okuyabilmenin yolu açılsa?

7 yorum :

 1. Harika haberler. Romana yeniden dönmen heyecan verici gerçekten. Bu arada defterler de devam ediyor mu, yazmıyorsun? O da harikaydı. Öyle sevindim ki bu yazıyı okuduğuma, taa buralarda benim de üzerime geldi o ferahlık. Devam etsin. Bloğu güne başlarken heyecanla özellikle aradıklarımdansın, bugün yazmış mı diye. Seviyorum senden haber almayı, ilhamla dolmayı. Kocaman sevgiler ve takdirler sana <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha da harika olmasını bekliyorum. Bakalım. Defterlere ara verdim. Çünkü ev toplamak bütün zamanımı ve enerjimi alıyordu. Fakat gönlümden çıkarmadım. Hala aklımda ve kalbimde. Fakat önce bir evi adam etmem gerek. Oradan görünmüyor buranın karmaşıklığı. Salon yığılmış eşya dolu.

   Sil
 2. Her zaman için hayattan bir şeyler beklemek ve Ümit etmek iyidir başarılar

  YanıtlaSil
 3. Dr. Ayşegül Çoruhlu, Dr. Deniz Şimşek tarzlarını seviyorum. Reaktif hipoglisemi ben de var ve kadar karbonhidrat o derece uyuşuk uykulu bir kafa. Geçmiş olsun. Romana kendini verebilmene sevindim. Sevgiler Sema

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onları bilmiyorum bir göz atayım.
   O uyuşuk kafa ta ne zamandır var, ona kızıyorum. Yeni farkettiğime. Teşekkürler. Sevgiler.

   Sil
 4. Dr. Ayşegül Çoruhlu, Dr. Deniz Şimşek tarzlarını seviyorum. Reaktif hipoglisemi ben de var ve kadar karbonhidrat o derece uyuşuk uykulu bir kafa. Geçmiş olsun. Romana kendini verebilmene sevindim. Sevgiler Sema

  YanıtlaSil