Pazartesi, Nisan 15, 2019

Kaos

Leş gibi bir gündü. Eskici ile buluşacaktık. Sabah mesaj atmış. Eşi doğum yapmış. Hastanedelermiş. İlk önce sevindim. Ohoo neler neler yaparım bugün onun yerine dedim. Hiçbir nane yapamadım. Sadece pancarları kurtardım çürümekten, hepsini kaynatıp pancar salatası yaptım yoğurtlu sarmısaklı. Aslında güzel oldu. Ama daha bir sürü alışveriş yapacaktım, bir türlü çıkamadım evden. Hiç gidesim yoktu. Şimdi düşününce bunda evdeki kaosun da payı var. Mutfak nasıl batmış anlatamam. Bir de akşam yemeği yerine havuçlu tarçınlı hindistan cevizli üzümlü kek yaptım. Daha beter battı ortalık, bir de glisemik indeks.

Çamaşır yıkadım, astım. Yarın giyecek kıyafetim olsun.

Pancarlarla beraber nohut da haşladım. Ama ayıklamaya üşendim. Suya koyup buzdolabına kaldırdım. Bir gün ayıklarım elbet, diye işi belirsiz bir geleceğe kışkışladım.

Kraker yapmak istiyordum. Nohut ve siyez unuyla. Ama çıkıp alamadım unları.

Toparlanmam lazım da ne kadar sürecek bilmiyorum. Aylar sürer herhalde. Hem evi hem kendimi toparlamam gerek. Aslında giysi odasında toplam üç koli var ama etrafı da dolu. Salon da sonsuza kadar öyle kalmayacak. Asıl sorun benim iki aylık bir maratona girmiş olmam. Hem fiziksel, hem manevi. Yorgunum. Spora vakit ayıramadım. Sırt kaslarım muhallebi kıvamında. Berbat. Neyse ev bu hafta tamamen biter. Sonra da ufaktan kendi evimi sıraya sokmaya başlarım. Ertelediğim kontrol randevularıma da gitmem gerek.

Normal ama böyle olması. Normal.

Bence eskici yarın da gelmez. O zaman ben de mutfaktan başlarım evi düzene sokmaya çalışmaya.


2 yorum :

 1. Vay be adamdaki iş disiplinine bak, ben olsam unuturdum tamamen, çocuğum olmuş falan.. İlk değil heralde :D :P
  Yıllar sonra Cathy'yi tekrar keşfettim hani bi zamanlar radikalde veriyorlardı karikatür.. Muhteşem ya, saatlerce güldüm dün (notre dam'a ağlamak yerine)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aahahahah nasıl bildin? Adamın dördüncü çocuğu. Unutsa yakardım ama, bir gün önce teyit etmiştik. Ben anlamam doğum moğum.
   Cathy'i ismen hatırladım ama resmi gözümün önüne gelmiyor. Kilolu bir kız mıydı? Benekler filan geliyor aklıma ama gerisi yok.

   Sil