Salı, Ekim 09, 2018

Tatsız ama çenebaz.

Sanki çok uzun zamandır buralara uğramıyormuşum gibi bir duygu sarmaladı beni az önce. Nedendir bilmem. Son gönderinin tarihine baktım. İki gün öncesi. İçimi kanatırcasına bir özlem oysa. Neyse.

Özel bir gün değildi. Pilates güzeldi ama. Bir de sevdiğim bir kaç kişinin sesini duymak. Yoksa akşam olunca kukumav kuşu moduna devam. Alışveriş de yaptım. Çok da bayılmadığım siyah kot bir pantolon aldım. Bir de kırık beyaz arıyorum ama bulamıyorum. Sonbaharda kimse kırık beyaz giymez mi kardeşim niye üretmiyorsunuz? Çok beğendiğim kolsuz montlar vardı. İncecik olsam alırdım. Ama ben giysem Michelin lastiklerinin maskotuna benzerim. Bir tane düz siyah bir pantolon da buldum. Ama korkunç bir fiyata satılıyordu. İçime sinmedi o kadar para vermek. Bir de küçük dükkanların ısrarcı tezgahtarlarını sevmiyorum. İticisiniz. İnsanın alacağı varsa almıyor bu kenegil tavrınızdan dolayı.

Akşam olunca hem karanlık hem soğuk oluyor. Üstümde üç kat var.

Pilates hocası yürüyüş dedi. Kardiyo dedi. Yoksa erimeyecek o göbek dedi. O kadar çirkin ki. Hiç benimmiş gibi değil. Yarın hava bozuk bile olsa yine de çıkacağım yürüyüşe. Tempolu. Öbürsü gün de. Bir de yerde yapacağım hareketler var. Galiba kendime bir kiloluk iki dumble alacağım. Yürüyüş sonrası yerde sırt kaslarını ekstradan çalıştırmak için. Bakalım ne kadar zamanda ne kadar fark edecek.

Bir tane TED talk izledim. Onun etkisindeyim. Kendini sevilmek istediğin gibi sev diyor özetle. Hep duyduğum söz. Ama bu sefer farklı mı söylendi ne, etki etti. Diyor ki mesela, senin rüyalarının erkeği seni o göbekle sevsin istemez miydin? Kendini beğenmek için o göbeği eritmeyi bekleme. Böyle somut söylenince, etki ediyor zahir.

Yarın terapi var. Ve dünyalar tatlısı ve yakışıklısı terapistim. Görsen sen de seversin onu. Onun kadar zeki olup da kibirli olmayan birini herhalde tanımadım. Şu an aklıma gelmiyor mesela, kim. Nesini seversin, örnek versem, sessiz sessiz dinleyip arkasından ne derin çıkarımlar yaptığını görsen. Bazen ters köşe. Ama bunun için değil. Gülümsemesi mesela, tam yanaklarını sıkmalık. Galiba biraz çocuksu bir gülümsemesi var. O geniş omuzlara o çocuksu gülümseme öyle tatlı bir karışım oluyor ki. Görsen sen de seversin dedim ya. Yanlış dedim. Görsen hasta olasın gelir, diyecektim. Onun karşısında piç tarafımı mecburen bastırıyorum. Geçmişte acı sonuçlarına katlandım çünkü. Yangına körükle gidince kül oluyorsun, hem de tek başına. Ateşle oynamak tehlikelidir. Ören yeri gibi yüreğim. Kaç uygarlık gördü geçirdi.

Bu akşam brokoli ve havuç pişirdim buharda. Brokoliyi şişenin dibinde kalan zeytinyağıyla, havucu da sarmısakladığım kefirle yedim. Şu an çok tokum.

Alışverişe giderken aşağıdaki kapıda, bu sefer siyahlı bir kedi. Bırakmadı beni. Seviyorum, üstüme tırmanıyor. Yürüyüp gideyim desem, ayaklarımın arasına giriyor. En sonunda bir komşu geldi, bana da aynısını yapıyor dedi. Her kadına aynı numarayı yapan bir zampara pozisyonuna düştü. Onunla gitti ama. Ya. Bu kadarmış aşkımız. Yolda da başka bir tane var. Koca kafalı bir sarman, beton bir kapının küp biçimindeki şeysinin üzerine tünemiş. Geçen gün de onu seveyim dedim iki dakika. Amanın nasıl bir göbek açmalar, o daracık yerde, nasıl bir mırlamalar. Bunu bekliyormuş gibi. Sonra bırakıp gidemiyorsun. Hüzünlü bakıyor. Ne yaptım ki şimdi de terk ediyorsun beni bakışı. Sonra da aksın gözlerim günlerce alerjiden. Neden kedi alerjim var ki benim? Neden ama neden?

Böyle işte. Laf üretmesine üretebiliyorum ama tatsızım kendimle başbaşa kalınca.
4 yorum :

 1. Merhaba küçük joe,
  Uzun zamandır yoktum. Okumaya çalıştım seni çooook zor günlerden geçtim.Ne yazıkki yeğenimi kaybettim. Çok ama çok üzgünüm. Bana dünyalar tatlısı minimini bırakıp göçtü bu dünyadan. Demem o ki tatsız olma hayatın tadını çıkar boş ver kiloyu falan ye,iç gez kimseyi kafaya takma yeni evinin tadını çıkar. Okuduklarından biliyorum. Kendine haksızlık etme çok beceriklisin. Güzellikler seni mutlaka bulacak.Hic bir zaman geç degil. Öpüyorum çok

  YanıtlaSil
 2. küçük Joe9 Ekim 2018 22:51

  Allah sana sabır versin Sibel ... Acılarını hafifletsin. Keşke senin için bir şeyler yapabilsem.

  YanıtlaSil
 3. Seni göbekli sevecek beyaz atlı prens muhakkak vardır bence de. Sadece şu ana karşılaşmamışsınız o kadar. Zamanı var 😀

  YanıtlaSil
 4. küçük Joe11 Ekim 2018 10:30

  @ Cem Kazan: vardır belki de dediğin gibi ama karşılaşma ihtimalimiz düşük sanki :(

  YanıtlaSil