Pazartesi, Kasım 20, 2017

Asfalta çarpan yağmur damlalarını dinliyorum. Huzur veriyor. Bu iyiye işaret. Keşke sabaha kadar yağsa şıpır şıpır.

Bugün canım boza çekti. Sırf onun için dışarı çıktım. Çıkmışken, soda da aldım. Bir de ketçaplı çubuk kraker. Bir de cevizli dut pestili. Boza için yüz gram leblebi. Bir dolu abur cubur senin anlayacağın. Boza içince akşam saatinde tok tuttu. Yemek yemedim. O yüzden sağlıktan sorumlu vicdanım biraz rahatsız.

Dünden beri iki film izledim. İzleyebildim. Bu da iyiye işaret. Filmler iddiasızdı. Ama hafiftiler. İyi geldiler. Kafamı dağıttılar. Romantik türdeydiler. Biri yerli. Sıraya da bir iki film daha aldım. Artık ilgimi çeken film bulmak öyle zorlaştı ki. Biraz kitaplar gibi. Elimde çok güzel kitaplar var, ama onlara da ilgimi toplayamıyorum. Ne acı. En sevdiğim şeylerin başında gelirdi kitap okumak. Vızır vızır okurdum. Belki bir gün gene geri gelir o günler. Çok özlüyorum.

Şimdi baloya gidiyorum. Yatak balosu.


6 yorum :

 1. Aynen ya, bugünlerde bana da hiçbir kitap ilgi çekici gelmiyor, Grange'ın Lontano'sunu 3. kez okudum diyeyim de anla. (Harika bir polisiye)

  YanıtlaSil
 2. amannn takmayalım gitsin, olur öyle bazen işte... ben de bazen okuduğum kitabın, seyrettiğim filmin bile yormayanını seviyorum... Boza mı yapsak bi de evde acaba?

  YanıtlaSil
 3. @ Elif: Sen gene Grange okuyabiliyorsun, ben onu da okuyamam...Polisiye filan vız gelip tırıs geçiyor. Elimde ne güzel kitaplar var. On sayfa maksimum... :(((((( İçimden gidiyor.

  YanıtlaSil
 4. @ Ecehan: Ecehan buyur sen yapmak istiyorsan ben engel olmayayım :)))) Sanırım yapmadığım bir boza kaldı evde. :))))

  YanıtlaSil
 5. Bozanın yanına çorumdan leblebi yollayabilirim ama yanına mektup koymaya izin yok:(

  YanıtlaSil
 6. :)))) Ayşe çok teşekkür ederim çok incesin, yollamış kadar oldun. :))))))

  YanıtlaSil