Perşembe, Haziran 25, 2015

Değişim.

Biliyor musun, değişiyorum ben. Ama kökten. Ve olumlu anlamda. Geçmişin hükmünden sıyrılıyorum. Günlük hayatta da etkisini hissediyorum elbet. Hayatı kolaylamış gibi hissediyorum. Bilmiyorum bu kırklı yaşların doğal etkisi mi, yoksa sırf bana mı böyle.

Dün gece buraya mutluluğun formülünü yazacaktım. Sonra elimde patladı. Ahahhahha. Olsun formül gene de doğru. Yazıyorum bak, sen de faydalan, hem de be-de-va.

1- Ne istediğini bilmek.
2-İstediğine ulaşabilmek için alternatif çözümler üretebilmek.
3- Harekete geçmek.

Burada alternatif anahtar sözcük. Hayatıma yeni katılmış bir kavram. İnadı bıraktığımdan beri. Çok süper oluyor.

Biliyor musun, projelerim bile değişti. Mesela bu ülkede şiddeti, suç oranını düşürecek ve genel anlamda ruh sağlığını iyileştirebilecek basit bir fikrim var. Bir nesil sonra bile farkı görülür. Üç nesil sonra ise başka düzenlemelerle beraber bu ülke cennet olur, cennet. Her hamile kadına ücretsiz çocuk gelişimi eğitimi verilmesi. Devlet eliyle. Halk sağlığı bütçesinden. Doktorlar duyuracak. Bunu projelendirip kampanyalaştırabilir miyim? Kütüphanede onun için bir kitap bile buldum. Sivil toplum projelerini hayata geçirmenin yolları türünde bir kitap. Bugün geldi aklıma, böyle bir proje yapmak. Dur bakalım.

Kendini bilmek, anlamak çok süper bir şey. Ama başkalarını da. Mesela bugün bir işe girsem herşey çok farklı olur. Önceden ne yapmaya çalışıyordum ve neden hırpalanıyordum, şu an gözümün önünde, çok net. Olumlu bir yönüm aleyhime işliyordu mesela bu farkındasızlıktan. Tabii bugün bir işe girsem, iş görüşmem bile farklı seyreder. Hem de nasıl. Kendini bilmek. Ah. Paha biçilemez.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder