Pazartesi, Kasım 17, 2014

Halı

Offf. Dün gece yazdım bir önceki postu. Sonra gittim yattım. Sabah kalktım aklım fikrim halıda. Nasıl yapsam da yapsam. Kurtuluş yok galiba. Bir sürü alternatif çözüm ürettim. Bir kere 2 metreye 2 metre tezgah söz konusu olamaz. Fakat küçük parçalar dokunup birleştirilebilir mi? Sonra tığla o çizgiler belki yapılabilir. Bittikten sonra üstüne işlenebilir mesela. Biraz kabarık da dursa birşey olmaz hatta belki daha bile güzel olur. Sonraaaa, bitmediiii, acaba dokumayı da tığı da unutsam da keçe mi yapsam? Keçe çalışmasına çok uygun geldi mesela desen.

Tabii asıl projeye başlamadan önce bu soru işaretlerini kaldırmak için bir takım araştırma geliştirme deneme yanılma çalışmalarına geçmek lazım. Daha önce ne keçe yaptım ne de bir santrimetrekare olsun bir kumaş dokudum. Önce ince bantlar dokuyup birleştirip, birleşme yerleri nasıl duruyor, çok mu göze batıyor yoksa gizlenebiliyor mu görmem lazım. Tabii bu gereklilik de başka bir proje doğurdu durduk yerde. Makul ende bantlar dokuyup birleştirerek yolluk dokuma gibi. Aha. Resmen proje daha gerçekleşmeden doğurdu.

Keçe acaba parkede oturmamazlık eder mi? Yer yer kabarık durur mu? Teknik ve zevksel tercihler bir yana, bana her birinin maliyeti ne kadar olur?
Önemli bir tercih de ben tam olarak nasıl bir şey istiyorum? Tüylü tüylü bir halı mı? Yoksa salondaki diğer halı gibi yassı bir doku mu? Tüylü tüylü halı o desenle çok şahane göz doldurur. Ama biraz da yorucu olabilir. Ah buldum. Yatağın yanına koyacağım bir tane tüylüden. Başka bir Miro mesela. Gene doğurdu mu proje sanki? Pek bereketli maşallah.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder