Pazartesi, Kasım 24, 2014

Haftasonu raporu.

Kombiyi yaktım. Çayımı yanıma aldım. Şu saatte daha aydınlık olan yatak odasına geçtim. Ev sessiz. Sadece buzdolabının hafif uğultusu var. Belki birazdan biraz kestiririm.

Haftasonu düğün telaşı vardı. Öğleden sonra kilise. Akşam da kokteyl ve yemek. İkisinin arasında dört beş saat süre var. Kilise benim eve nispeten yakın. Ağbimleri bana çağırdım orada burada o kıyafetlerle perişan olmasınlar diye. Çok şahane oldu. Böylece beraber vakit geçirmiş olduk. Müzik dinledik. Çay içtik. Resim çekildik. Yeşil bilgisayarını getirmiş. O kulaklıkları takıp dizi izledi.

Dün biraz rahatsızdım. Yemekte çok üşüdüm. Özellikle bir ara tuvalete gideyim derken, yolda soğuktan kaslarımın katılaştığını hissettim. Kollarım çıplaktı ve otelin koridorunun dışarı açılan kocaman bir sürmeli cam kapısı vardı. Dışarda ise bir kar soğuğu. Burada kalıbım çıkarsa beni bulmaları ne kadar sürer, diyelim buldular, çözüldükten sonra aynı insan olur muyum filan diye hesaplara girdim. Galiba hiç o kadar üşümedim hayatımda. Üstelik biraz alkol da aldığım için önceki gece doğru dürüst uyuyamadım. Alkol uykumu kaçırıyor. Ne işse anlamadım. İçtiğim de topu topu bir kadeh şarap, yarım kadeh şampanya.

O yüzden Pazar gününü yün yorganın altında kendime gelmeye çalışarak geçirdim. Akşam da film koydum. Peaceful Warrior (2006). Güzeldi valla. Tabii Karate Kid'le aynı konsept. Fiziksel ve felsefi yol gösteren görmüş geçirmiş bir hoca ve çömezi. Bu seferki çömez üniversite öğrencisi. Bir yerinde diyor ki bilgi ile bilgelik farklı şeylerdir. Çömez, "ne farkı varmış ki, anlat bana" diyor. Hoca da, "cam nasıl silinir bilir misin?". Çömez gayet emin. "tabii ki" diyor. Hoca da "bu bilgidir" diyor. Sonra da eline cam silme aparatını tutuşturup, "şimdi sil o camı diyor, işte bu bilgeliktir." Bilmediğim bir şey öğretmedi bana. Ama yine de keyifliydi. Ve tekrar izleyebilirim.


Bütün gün çay içip, kitap okusam. Film izlesem. Ya da ara sıra dışarıda yağan yağmuru. Nasılsa Aylaklık Cumhuriyetini ilan ettik. Ama gözümü açamıyorum. Uyusam bu muhteşem yağmurlu öğleden sonrayı kaçırıcam. Tam uykum da yok. Uf.

Ah! Unutuyordum az kaldı. Henüz yanıtlamayanlar için bugün anketin son günü.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder